Sukcesy uczniów - Gimnazjum nr 1 im. Jana Dormana

Gimnazjum nr 1 im. Jana Dormana w Będzinie
Gimnazjum nr 1 im. Jana Dormana
ul. Sportowa 1 42-500 Będzin
tel. 32 267 72 58 fax. 32 363 20 69
g1@gim1bedzin.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

 NAJWIĘKSZE SUKCESY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY
 
Międzynarodowe

  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY”.
  • Bardzo dobre wyniki oraz wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY”.

Ogólnopolskie

  • I miejsce oraz wyróżnienie w Konkursie Plastycznym na Logo Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu.
  • I miejsce w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym  „Pejzaże Osobliwe” im. prof. Jana Świderskiego.
  • II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Manga Factory” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Tychach.
  • I miejsce indywidualnie oraz drużynowo w III Ogólnopolskim Turnieju Scrabble „Urodziny Alfreda” organizowanym przez Gimnazjum nr 1 im. Jana Dormana w Będzinie.
  • III i VI miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Literatury Fantasy „Źródła Marzeń – Sources of Dreams”.
  • I miejsce w VII OgólnopolskimTurnieju Scrabble o Puchar Dyrektora Gimnazjum Niepublicznego nr 12 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Lotników Amerykańskich w Warszawie.
  • III miejsce oraz wyróznienie w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Anioł XXI wieku”.
  • Najlepszy Junior w XII Mistrzostwach Doliny Karpia w Scrabble Graboszyce.
  • Laureaci V stopnia w „Olimpiadzie Wiedzy Archimedes. Plus Matematyka. Plus” organizowanej przez Amermedia Sp. z o.o.
  • I miejsce drużynowo oraz najlepszy rowerzysta w kategorii szkoły gimnazjalne w Ogólnopolskim Turnieju –Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym.
  • wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów „MAŁY OKR 2016” .
  • Finalista I i II etapu XVI Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Skrzydlaty Eksperyment Ziemi”
  • Laureat I stopnia z wyróżnieniem  (zdobycie maksymalnej liczby 100 punktów) w 20 edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus. Matematyka Plus.
  • Laureat nagrody w Międzywojewódzkim konkursie literackim „Opowieści zaBOOKowane”.
  • I miejsce w XIX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Cmok – Song”.
  • I, II, III miejsce oraz wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Twórczość ze szkolnej ławy”.
  • Główna nagroda w konkursie „My, Wolontariusze” zorganizowanym w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2011.
  • III miejsce w kategorii: plastyka w XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Młodych Artystów Nieprofesjonalnych.
  • Wyróżnienie w konkursie pt.: „Energia na zielono”.
  • Bardzo dobry wynik oraz wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym GEO-PLANETA.
  • I miejsce  oraz wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym TĘCZA.
  • III miejsce w finale regionalnym w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Geologiczno-Środowiskowej      „Przez ocean czasu…”.
  • Finalistka VI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzi Przeciwko Patologiom Społecznym”.
  • I miejsce w kategorii malarstwo w X Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego SŁOWO MATKA I OJCIEC.
  • Laureat 5, 9 miejsca oraz wyróżnienia z geografii w Ogólnopolskim konkursie ALBUS.
  • III miejsce w kategorii wiekowej 14-15 lat w III Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Filmowej i Musicalowej „FIM”.
  • Bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta”.

Wojewódzkie

  • I miejsce w Wojewódzkim Konkursie w Galerii Malarstwa Polskiego „Jan Matejko i Bohaterowie Jego Dzieł”.
  • II miejsce w I Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji św. Jana Pawła II w kategorii szkoły gimnazjalne w Częstochowie.
  • III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Zdrowiu „Depresja NIEpresja” kategoria plakat, organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej.
  • wyróżnienia w III edycji Konkursu dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa mazowieckiego „LipDub – naszą szkołę widzi świat” zorganizowany przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.
  • I miejsce oraz wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Artystycznym „Sztuka cenniejsza niż złoto” organizowanym przez V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej.
  • III miejsce w Półfinale Wojewódzkiej Gimnazjady w Siatkówce Plażowej Dziewcząt w Dąbrowie Górniczej.
  • Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
  • Laureat i finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego  z Matematyki.
  • Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego  z Biologii.
  • Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii .
  • Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o społeczeństwie.
  • III miejsce w Konkursie fotograficznym „Jestem stąd”.
  • IV miejsce w V edycji Wojewódzkiego konkursu – Edukacja regionalna w szkole „Proszę Was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu”.
  • I miejsce i wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Artystycznym „Sztuka cenniejsza niż złoto”.
  • I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych  w III Wojewódzkim Turnieju „Gram i Kulturalnie Kibicuje”.
  • I miejsce w zawodach piłki nożnej w kategorii Szkół Gimnazjalnych.
  • I miejsce w XII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim.
  • Laureatka Wojewódzkiego Konkursu fotograficznego „Familijna przygoda z książką”.
  • I miejsce w Masowych Biegach Przełajowych o Paterę „POLSKA – DZIENNIK ZACHODNI” i ŚLĄSKIEGO TKKF w kategorii Szkół Gimnazjalnych.
  • III miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Piłka Ręczna – Dziewcząt.
  • I miejsce w II Wojewódzkim turnieju dla szkół z klasami mundurowymi „Gram i kulturalnie kibicuję”.
  • I miejsce w 13 edycji Wojewódzkiego Konkursu Grafiki Komputerowej dla gimnazjalistów „Myszkuj, surfuj, twórz”.
  • III miejsce w XIV finale regionalnym (woj. śląskie i opolskie) ogólnopolskiego konkursu wiedzy geologiczno-środowiskowej „Drapieżne oblicza Ziemi”.

Regionalne

  • wyróżnienie oraz III miejsce w XXI Zagłębiowskim Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki w Będzinie.
  • I miejsce w X Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej im. Św. Jana Pawła II organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Sosnowcu.
  • I miejsce w Regionalnym Turnieju Scrabble systemem belgijskim organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Sosnowcu.
  • III miejsce w Konkursie Regionalnym „Kompozycja przestrzenna w edytorze grafiki – TZN Szkołą Sukcesu!” Organizowanym przez Techniczne Zakłady Naukowe w Dąbrowie Górniczej.
  • III miejsce w III Regionalnym Konkursie Plastycznym „Hiszpańskie inspiracje” organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej.
  • II miejsce oraz wyróżnienie w VII Zagłębiowskim Konkursie Recytatorskim „motyw miasta w poezji i prozie” zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej pod patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Sosnowcu i Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej.
  • II miejsce w XI Regionalnych Mistrzostwach Jaworzna w Scrabble.
  • udział w XI  Mistrzostwach Jaworzna w Scrable organizowanych przez MCKiS w Jaworznie- Klub „Podłęże” oraz Urząd Miasta Jaworzna, Polska Federacja Scrabble w Warszawie.
  • III miejsce w Rejonowej Gimnazjadzie w Piłce Siatkowej Dziewcząt w Dąbrowie Górniczej.
  • II miejsce w Rejonowym Turniej Badmintona Dziewcząt.
  • Wyróżnienie w  Konkursie Recytatorskim „Wypłyń na głębię”.
  • I miejsce oraz wyróżnienie w konkursie Kompozycja przestrzenna w edytorze grafiki.
  • II miejsce w IX Regionalnym Turnieju Scrabble dla uczniów Gimnazjum.
  • I i II miejsce w IX Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej im. Św. Jana Pawła II.
  • II miejsce w V Międzyszkolnym Konkursie „Co kraj to obyczaj. Ruszaj z nami do Hiszpanii”.
  • II miejsce w I Diecezjalnym Konkursie „Śladami Patronów Diecezji Sosnowieckiej”.
  • I miejsce w Konkursie „Jesienne Ogrody Literackie”.
  • I miejsce w Konkursie Geograficznym „Poznaj Swój Kraj”.
  • I miejsce w Konkursie Recytatorskim „Być Świętym”.
  • III miejsce w Siatkówce Plażowej Dziewcząt.
  • III miejsce w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej – Badminton Dziewcząt.
  • III miejsce w kategorii  muzycznej w  XII Konkursie Twórczości Muzycznej i Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Kolęda i Kartka Bożonarodzeniowa”.
  • I miejsce w kategorii plastycznej w X Konkursie Twórczości Muzycznej i Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Kolęda i Kartka Bożonarodzeniowa”.
  • II i III miejsce w Konkursie recytatorskim „Wyspian na językach”.
  • I miejsce w II Międzyszkolnym Konkursie „Co kraj to obyczaj. Ruszaj z nami do Hiszpanii”.
  • Wyróżnienie w VIII edycji konkursu „Rok obrzędowy w Zagłębiu Dąbrowskim – Od narodzin do osiemnastych urodzin”.
  • I miejsce w Gimnazjadzie - Zawody Rejonowe piłka ręczna dziewcząt.
  • II miejsce w III Zagłębiowskim Rajdzie Rowerowym na Orientację zorganizowanym  z okazji Światowego Dnia Zdrowia 2012 .
  • I miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Gimnazjada w Zawodach Rejonowych w piłce siatkowej plażowej w kategorii chłopców.
  • III miejsce w I Zagłębiowskim Konkursie Wiedzy GEOMATI.                           
  • II i III miejsce w XVII Zagłębiowskim Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki.
  • III miejsce i wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie „Turystyczna mapa Polski”.

Powiatowe

  • II i III miejsce w Konkursie Fotograficznym „Nasz Powiat – Nasza Duma”.
  • I miejsce w Powiatowym Konkursie „Liga Matematyków” organizowanym przez Miejski Zespół Szkół nr 4 w Będzinie.
  • II miejsce w kategorii j.niemiecki i j. angielski w VII Powiatowym Obcojęzycznym Konkursie Literackim zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie.
  • wyróżnienie w Konkursie plastycznym „Małe Formy Przestrzenne – zimowe inspiracje” organizowanym      przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie.
  • III miejsce w Konkursie plastycznym „Wspomnienia z wakacji” organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach.
  • II miejsce w Powiatowym Turnieju Siatkówki Dziewcząt organizowanym przez Szkolny Związek Sportowy w Będzinie.
  • II  miejsce w Powiatowym Turnieju Badmintona Dziewcząt organizowanym przez Szkolny Związek Sportowy w Będzinie.
  • I miejsce w Powiatowym Turnieju Siatkówki Plażowej Dziewcząt organizowanym przez szkolny Związek Sportowy w Będzinie.
  • III miejsce w IV Powiatowych Konfrontacjach Gimnazjalistów GIGANCI 2016.
  • II miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt.
  • III miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców.
  • I, II i III miejsce w Powiatowych Zawodach Lekkoatletycznych.
  • I i II miejsce w Konkursie fotograficznym „Piękne są nasze barwy”.
  • II miejsce w XVII Edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego Moja Ziemia-Czysty Świat.
  • I, II i III miejsce w V Powiatowym Obcojęzycznym Konkursie Literackim.
  • III miejsce w V Konkursie języka angielskiego i niemieckiego „Gimnazjalny Poliglota”.
  • I miejsce w Powiatowym Konkursie Przyrodniczym „Jesteśmy cząstką przyrody”.
  • I miejsce w XIII Powiatowym Konkursie Języków Obcych, kat. język angielski.
  • II, III miejsce oraz wyróżnienie w V Powiatowym Obcojęzycznym Konkursie Literackim, kat. język angielski.
  • I i III miejsce w Powiatowym Turnieju Badmintona Dziewcząt.
  • I miejsce w Powiatowym Turnieju Siatkówki Plażowej Dziewcząt.
  • III miejsce w Powiatowym Turnieju Siatkówki Dziewcząt.
  • IV miejsce Powiatowym Turnieju Szachowym Dziewcząt.
  • I i II miejsce w kategorii szkoły gimnazjalne w II Zagłębiowskim Konkursie Recytatorskim „Odczytywanie Miłosza z pasją: moje miejsce na ziemi” .
  • I, II i III miejsce w kategorii recytacja w jęz. angielskim w  Powiatowym  Konkursie „Miłosz –      inspiracje” .
  • I miejsce drużynowo w Quizie Wiedzy o Gruzji i Serbii w ramach MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU AIESEC „ENTER YOUR FUTURE”.
  • I miejsce drużynowo w konkursie „Polskie smaki” jako GLOBAL VILLAGE FOOD SHOW w ramach MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU AIESEC „ENTER YOUR FUTURE”.
  • I miejsce w Mikołajkowym Konkursie Językowym dla Gimnazjalistów.
  • I i II miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim „Posłuchajcie mojej opowieści wigilijnej”      .
  • I miejsce i wyróżnienie w konkursie recytatorskim „BŁĘKITNA WSTĘGA”.
  • I, II miejsce i wyróżnienie w kategorii język angielski oraz  I, III miejsce w kategorii język niemiecki w III Powiatowym Obcojęzycznym Konkursie.
  • III miejsce z języka niemieckiego w kategorii szkół gimnazjalnych w  XI Powiatowym      Konkursie Języków Obcych.
  • I miejsce w II konkursie z języka angielskiego i niemieckiego „Gimnazjalny Poliglota”.
  • II miejsce w II Powiatowych Konfrontacjach Gimnazjalistów GIGANCI 2012.
  • I miejsce w VIII Powiatowym Konkursie Fotograficznym pod hasłem „Drzewo w kadrze”.
  • Wyróżnienie w I Powiatowym Konkursie „Booktalking, czyli gawęda o książce…”.
  • I, III miejsce oraz wyróżnienie w Konkursie fotograficznym „Zawód moich marzeń”.
  • I, II  miejsce w kategorii plastyka w II Powiatowym Konkursie „Będzin – inspiracje”.
  • II miejsce oraz wyróżnienie w XII Powiatowym Konkursie Języków Obcych.
  • I i III miejsce w Konkursie plastycznym „Piękne są nasze barwy ojczyste”.
  • I miejsce w Konkursie Ekologicznym MOJA ZIEMIA – CZYSTY ŚWIAT .

Dodatkowo bardzo liczne sukcesy miejskie

  • IV miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Jesteśmy Cząstką Przyrody” organizowanym przez Miejski Zespół Szkół nr 3 w Będzinie.
  • III miejsce dla grupy teatralnej „Nasza Jedyna” za spektakl „Męczeństwo Piotra Oheya” w X Szkolnym Spotkaniu z Melpomeną organizowanym przez Ośrodek Kultury w Będzinie.
  • Wyróżnienie oraz II miejsce w VII Miejskim Konkursie „W adidasach po Volkswagena” w Dąbrowie Górniczej.
  • II i III miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim „Mały OKR 2017”.
  • III miejsce w Międzyszkolnym konkursie „Loguś” organizowanym przez Miejski Zespół Szkół nr 3 w Będzinie.
  • III miejsce w Konkursie fotograficznym „Niedziela na dzielnicy” pod patronatem Prezydenta Miasta Będzina.
  • wyróżnienie w Konkursie wiedzy „Na to liczę, że zaskoczysz mnie Sienkiewiczem” zorganizowanym w I edycji cyklu „Artyści i ich dzieła” przez Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie i MPBP w Będzinie przy współpracy z G3 w Będzinie i Stowarzyszeniem Filary Kultury.
  • IV miejsce w Miejskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt organizowanym przez Szkolny Związek Sportowy w Będzinie.
  • I miejsce w Miejskim Turnieju Siatkówki Dziewcząt organizowanym przez Szkolny Związek Sportowy w Będzinie.
  • I miejsce w Miejskim Turnieju Siatkówki Plażowej Dziewcząt organizowanym przez Szkolny Związek Sportowy w Będzinie.
  • I miejsce w Miejskim Turnieju Badmintona Dziewcząt.

2008/2009 –  7 uczniów otrzymało nagrodę Prezydenta Miasta Będzina
2009/2010 –  5 uczniów otrzymało nagrodę Prezydenta Miasta Będzina
2010/2011 –  5 uczniów otrzymało nagrodę Prezydenta Miasta Będzina
2011/2012 –  8 uczniów otrzymało nagrodę Prezydenta Miasta Będzina
2012/2013 –  2 uczniów otrzymało nagrodę Prezydenta Miasta Będzina
2013/2014 –  3 uczniów otrzymało nagrodę Prezydenta Miasta Będzina
2014/2015 –  2 uczniów otrzymało nagrodę Prezydenta Miasta Będzina
2016/2017 –  3 uczniów otrzymało nagrodę Prezydenta Miasta Będzina
Copyright 2018-2019 by forever All rights reserved
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego